Psychologiczna pierwsza pomoc stworzona jest dla osób w kryzysie psychicznym, którzy poszukują możliwości leczenia a także sprawdzonej wiedzy na temat zaburzeń i ich objawów.Jeśli potrzebujesz pomocy psychologicznej, zadzwoń na numer alarmowy 22 398 77 99. Jesteśmy po to aby Ci pomóc. Jeśli nasz ekspert nie jest w tej chwili dostępny napisz do nas SMS na numer: 508 718 904- oddzwonimy do Ciebie!

☎️ 22 398 77 99

Psychologiczna pierwsza pomoc — wsparcie w kryzysie psychicznym

Według danych Instytutu Psychiatrii i Neurologii:

  • 30% Polaków zmaga się z zaburzeniem emocjonalnym lub z chorobą psychiczną,
  • 15% społeczeństwa cierpi na depresję,
  • 10% walczy ze stanami lękowymi na poziomie utrudniającym funkcjonowanie.

Polska jest w niechlubnej czołówce wśród krajów o największym współczynniku samobójstw.

Na tak złą kondycję składa się kilka elementów. Z jednej strony jest to strach chorych przed stygmatyzacją i odrzuceniem przez rodzinę, najbliższych i środowisko. Z drugiej są to ograniczenia systemowe. Na pierwszą wizytę do psychologa lub psychiatry trzeba czekać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Dla większości cierpiących to za długo!

Fundacja Nie Widać Po Mnie wraz z Partnerami rusza z kolejną pomocą. Startuje program: „Psychologiczna pierwsza pomoc — wsparcie w kryzysie psychicznym”!

Cele

Program skierowany jest do dorosłych zmagających się z problemami emocjonalnymi i psychicznymi. Zakłada szybką interwencję dla 140 osób w formie 3 teleporad. Łącznie zaplanowano 420 wizyt. W przypadku realnego zagrożenia życia Fundacja Nie Widać Po Mnie zleci również natychmiastową interwencję z udziałem ratownictwa medycznego.

Program „Psychologiczna pierwsza pomoc” przewiduje także współpracę z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia oraz z nowopowstającym NZOZ Centrum NWPM. Instytucje obejmą osoby w kryzysie szerszym wsparciem (w tym także stacjonarnym) w ramach prowadzonych programów w sytuacji, gdy interwencje telefoniczne będą niewystarczające.

Osoby, które zgłoszą się po pomoc, otrzymają zindywidualizowane poradniki dotyczące miejsc i sposobów wsparcia w regionie — w odległości 50 km od miejsca zamieszkania.

Przygotowane zostały także e-booki – praktyczne poradniki o reformie sektora ochrony zdrowia psychicznego oraz form leczenia zaburzeń.

Realizacja

Telefoniczne interwencje kryzysowe w ramach programu „Psychologiczna pierwsza pomoc” są udzielane przez Fundację Nie Widać Po Mnie, która wygenerowała osobny numer telefoniczny na potrzeby przedsięwzięcia.

Materiały edukacyjne i poradnikowe przygotowane są przez specjalistów i Radę Naukową Fundacji Nie Widać Po Mnie i udostępnione na stronie internetowej www.niewidacpomnie.org. Ich dystrybucja prowadzona jest przez Fundację Nie Widać Po Mnie, Fundację IRIJ, FALCK Medycyna Sp. z o.o. oraz Polską Federację Szpitali.

Partnerzy

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. 

Aktualności

Depresja lekooporna to stan kliniczny epizodu depresyjnego, który jest lekooporny

| Aktualności, Baza wiedzy, Depresja lekooporna | No Comments
Rozmowa z prof. Piotrem Gałeckim, specjalistą psychiatrą, Kierownikiem Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Konsultantem Krajowym w Dziedzinie Psychiatrii   Depresja lekooporna nie jest zjawiskiem rzadkim. Specjaliści szacują, że…

Wsparcie rodziny jako kwestia fundamentalna w procesie leczenia dzieci z cukrzycą typu I

| Aktualności, Baza wiedzy, Tu Cukier | No Comments
Zadanie realizowane w ramach projektu: “Nie Widać, a jest - Tu Cukier!” Psychoedukacja dzieci z cukrzycą typu I oraz ich rodzin”   Diagnoza cukrzycy typu I u małoletniego domownika wywraca…

Spotkanie w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Nauki dotyczące edukacji włączającej 

| Aktualności, Baza wiedzy | No Comments
W ostatnim czasie coraz częściej dyskutujemy o konieczności zmian w sektorze edukacji i położenia większego nacisku na zdrowie psychiczne uczniów. Wiele mówi się także o potrzebach osób ze specyficznymi wymaganiami…

“A co, jeśli…?”… – kampania informacyjna nastolatek z Bielska Białej

| Aktualności, Baza wiedzy | No Comments
“A co, jeśli…” myślisz za dużo, analizujesz zanadto, blokujesz się przed decyzjami za mocno, boisz się nieustannie? Overthinking, czyli paraliż analityczny dotyka coraz więcej nie tylko dorosłych, ale też młodych…

Higiena snu- wysłuchaj podcastu z Joanną Zawanowską, psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną

| Aktualności, Baza wiedzy, Tu Cukier | No Comments
W odcinku wspólnie z Joanną Zawanowską psycholożką, psychoterapeutka poznawczo-behawioralną zgłębiamy tajniki higieny snu. Dowiedz się, jak poprawić jakość snu, minimalizując objawy problemów ze snem, takie jak bezsenność. Poznaj praktyczne wskazówki,…

Higiena snu

| Aktualności, Baza wiedzy, UP!Teczka Zdrowia | No Comments
Projekt "up!Teczka Zdrowia”, Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca wsparcia procesu zdrowienia osób chorujących psychicznie Współcześnie bezsenność dotyka coraz większą liczbę osób. Badania wskazują, że cierpieć może na nią ok.…