Psychologiczna pierwsza pomoc stworzona jest dla osób w kryzysie psychicznym, którzy poszukują możliwości leczenia a także sprawdzonej wiedzy na temat zaburzeń i ich objawów.Jeśli potrzebujesz pomocy psychologicznej, zadzwoń na numer alarmowy 22 398 77 99. Jesteśmy po to aby Ci pomóc. Jeśli nasz ekspert nie jest w tej chwili dostępny napisz do nas SMS na numer: 508 718 904- oddzwonimy do Ciebie!

☎️ 22 398 77 99

Psychologiczna pierwsza pomoc — wsparcie w kryzysie psychicznym

Według danych Instytutu Psychiatrii i Neurologii:

  • 30% Polaków zmaga się z zaburzeniem emocjonalnym lub z chorobą psychiczną,
  • 15% społeczeństwa cierpi na depresję,
  • 10% walczy ze stanami lękowymi na poziomie utrudniającym funkcjonowanie.

Polska jest w niechlubnej czołówce wśród krajów o największym współczynniku samobójstw.

Na tak złą kondycję składa się kilka elementów. Z jednej strony jest to strach chorych przed stygmatyzacją i odrzuceniem przez rodzinę, najbliższych i środowisko. Z drugiej są to ograniczenia systemowe. Na pierwszą wizytę do psychologa lub psychiatry trzeba czekać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Dla większości cierpiących to za długo!

Fundacja Nie Widać Po Mnie wraz z Partnerami rusza z kolejną pomocą. Startuje program: „Psychologiczna pierwsza pomoc — wsparcie w kryzysie psychicznym”!

Cele

Program skierowany jest do dorosłych zmagających się z problemami emocjonalnymi i psychicznymi. Zakłada szybką interwencję dla 140 osób w formie 3 teleporad. Łącznie zaplanowano 420 wizyt. W przypadku realnego zagrożenia życia Fundacja Nie Widać Po Mnie zleci również natychmiastową interwencję z udziałem ratownictwa medycznego.

Program „Psychologiczna pierwsza pomoc” przewiduje także współpracę z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia oraz z nowopowstającym NZOZ Centrum NWPM. Instytucje obejmą osoby w kryzysie szerszym wsparciem (w tym także stacjonarnym) w ramach prowadzonych programów w sytuacji, gdy interwencje telefoniczne będą niewystarczające.

Osoby, które zgłoszą się po pomoc, otrzymają zindywidualizowane poradniki dotyczące miejsc i sposobów wsparcia w regionie — w odległości 50 km od miejsca zamieszkania.

Przygotowane zostały także e-booki – praktyczne poradniki o reformie sektora ochrony zdrowia psychicznego oraz form leczenia zaburzeń.

Realizacja

Telefoniczne interwencje kryzysowe w ramach programu „Psychologiczna pierwsza pomoc” są udzielane przez Fundację Nie Widać Po Mnie, która wygenerowała osobny numer telefoniczny na potrzeby przedsięwzięcia.

Materiały edukacyjne i poradnikowe przygotowane są przez specjalistów i Radę Naukową Fundacji Nie Widać Po Mnie i udostępnione na stronie internetowej www.niewidacpomnie.org. Ich dystrybucja prowadzona jest przez Fundację Nie Widać Po Mnie, Fundację IRIJ, FALCK Medycyna Sp. z o.o. oraz Polską Federację Szpitali.

Partnerzy

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. 

Aktualności

Kolorowe warzywa i owoce , a przy nich słuchawka lekarska, glukometr i strzykawka z insuliną

Zdrowy styl życia z cukrzycą typu I

| Aktualności, Baza wiedzy, Tu Cukier | No Comments
Trwa program: “Nie Widać, a jest - Tu Cukier!” Psychoedukacja dzieci z cukrzycą typu I oraz ich rodzin”   Cukrzyca typu I jest chorobą przewlekłą. Trwa przez całe życie, a…
Depresja seniora - źródła problemu. Starsza, smutna kobieta patrzy przez okno

Depresja seniora – Źródła problemu, potrzeby i cele

| Aktualności, Baza wiedzy, Profilaktyka zaburzeń depresyjnych dla osób 60+ | No Comments
Trwa Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla osób po 60 roku życia z województwa mazowieckiego na lata 2023-2025   Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych…
Stop depresji dzieci i młodzieży - nastolatka siedi na łóżku i obejmuje nogi. Jest smutna

Masz jeszcze szansę zbadać swoje dziecko w kierunku depresji…szybko i bezpłatnie

| Aktualności, Baza wiedzy, Depresja dzieci i młodzieży | No Comments
Trwa „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z Województwa Mazowieckiego” finansowany jest z budżetu Województwa Mazowieckiego.” Jeszcze w tym roku zlokalizowanych na terenie Warszawy…

Konstruktywna krytyka – wysłuchaj podcastu z Martą Zambrowską

| Aktualności, Baza wiedzy, Emocje w Rodzinie | No Comments
W najnowszym epizodzie naszego podcastu przyjrzymy się tematyce konstruktywnej krytyki. Specjalistką, która dzieli się swoją ekspertyzą w tej dziedzinie, jest Marta Zambrowska, doświadczona psycholog w obszarze wsparcia dzieci i rodziców. …

Konstruktywna krytyka 

| Aktualności, Baza wiedzy, Emocje w Rodzinie | No Comments
Program „Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca psychoedukacji rodziców/opiekunów w zakresie rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży”     Zgodnie z definicją encyklopedii PWN “krytyka jest to analiza i ocena pewnej…

Konferencja “Siła więzi” już 28-29 czerwca w Warszawie!

| Aktualności, Konferencje | No Comments
Zapraszamy Państwa na II Konferencję „Siła więzi” „Naprzeciw traumie”, która odbędzie się w dniach 28-29.06.2024 w Warszawie. Konferencja jest organizowana przez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii dla dzieci i młodzieży w Zagórzu.…