Wyróżniona w konkursie Lider Roku 2022 , Działalność Charytatywna organizowanym przez wydawnictwo Termedia, BronzeWinner w kategorii dobrostanu pracowników medycznych podczas IHF Awards, organizowanego przez Światową Federację Szpitali, tegoroczna debiutantka na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia- miejsce 59.
Absolwentka kierunku zdrowie publiczne zarządzanie w opiece zdrowotnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od kilku lat uczestniczy w wielu projektach dotyczących innowacji na rynku ochrony zdrowia, analizy danych medycznych i farmaceutycznych. Jako ekspertka zdrowia publicznego i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia bierze udział w projektach dotyczących regulacji prawnych dla sektora zdrowia.
Kontakt dla mediów:
tel. 697752855
email:[email protected]
Rada Fundacji
Pełnomocnik Zarządu ds. Inwestycji w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. Zagórze k/Warszawy, wcześniej Dyrektor ds. Eksploatacyjno-Administracyjnych. Odpowiedzialny za organizowanie pracy Szpitala. Ambasador Polskiej Federacji Szpitali. Zastępca Dyrektora w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (teraz CEZ) nadzorujący Wydział Informacji i Współpracy z Regionami oraz Samodzielne Stanowisko pracy Pełnomocnika do spraw kontroli zarządczej. Odpowiedzialny m.in. za kampanię informacyjną na temat elektronicznej dokumentacji medycznej (m.in. e-recepty), w tym wystąpienia publiczne, szkolenia w ramach Akademii CSIOZ w całym kraju w Szpitalach i Samorządach Wieloletni wykładowca i trener m.in. w Szkole Głównej Handlowej, PIKW, ALK.
Rada Naukowa
Wieloletni pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, aktualnie pełni obowiązki kierownika I Kliniki Psychiatrycznej. Polski koordynator międzynarodowych grantów w dziedzinie psychiatrii i w obszarze zdrowia publicznego w kolejnych edycjach Programów Ramowych UE oraz
w Unijnym Programie Erasmus Kształcenie ustawiczne. Autorka licznych publikacji naukowych, w tym monografii i rozdziałów w podręcznikach poświęconych psychiatrii i zdrowiu publicznemu. Współautorka szkoleń przeznaczonych dla osób narażonych na stres zawodowy oraz warsztatów zdrowienia dla pacjentów w kryzysie psychicznym / psychotycznym.
4-letniego Podyplomowego Kursu Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Poznaniu oraz Studium Umiejętności Pracy z Grupą w Pracowni Psychologicznej Spotkanie w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując jako wolontariusz w Hospicjum Domowym im. Jana Kantego w Poznaniu oraz
w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, gdzie obecnie jest zatrudniona. Współpracuje z Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest doradcą merytorycznym stowarzyszeń pacjenckich. Autorka artykułów i poradników z zakresu psychologii i psychoonkologii, prowadzi wykłady, warsztaty psychoedukacyjne i treningi dla pacjentów i ich osób wspierających, jak też zajmuje się szeroko pojętą edukacją medyczną. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego oraz Accredited Member of the International Association of Logotherapy and Existential Analysis at the Viktor Frankl Institute Vienna.
Jest współzałożycielem Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Laureat stypendium Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego: EPA ECP Scholarship Programme, stypendium Japońskiego Towarzystwa Psychiatrii i Neurologii: JSPN Fellowship Award oraz stypendium Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego (WPA).
Jest przewodniczącym komitetu młodych psychiatrów Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – EPA Early Career Psychiatrists Committee, a także członkiem European College of Neuropsychopharmacology (ECNP) oraz WPA Section on Education in Psychiatry. Odbył staże zawodowe w klinikach w Dreźnie, Porto, Lido di Camaiore i Londynie. Jego zainteresowania kliniczne obejmują głównie zaburzenia nastroju i zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia neurorozwojowe: ADHD oraz spektrum autyzmu u osób dorosłych, a także współchorobowości zaburzeń psychicznych z chorobami somatycznymi.
Jest specjalistą zdrowia publicznego oraz psychiatrą, kieruje Zakładem Zdrowia Publicznego WUM. Jednocześnie pełni funkcję dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Działalność naukowo-badawcza Mariusza Gujskiego koncentruje się wokół zdrowia publicznego, szczególnie w zakresie medycyny prewencyjnej i promocji zdrowia, a także wydajności systemów opieki zdrowotnej i evidence based policy. Był współautorem Narodowego Programu Zdrowia na lata 2007–2015.
Jest członkiem organów towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Medycyny Personalizowanej (prezes zarządu) oraz Stowarzyszenia Zagrożenia Cywilizacyjne i Zdrowie Publiczne (członek zarządu). Jest również przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Ochrony Zdrowia i członkiem Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy/Karpaczu. Opublikował ponad 100 monografii i artykułów naukowych w czasopismach międzynarodowych. Jest również autorem licznych projektów edukacyjnych poświęconych promocji zdrowia. Aktywnie uczestniczy w kształtowaniu świadomości zdrowotnej wśród społeczeństwa i środowisk politycznych.
Absolwentka psychologii UAM w Poznaniu, podyplomowego studium z Psychoonkologii Klinicznej, kursu podstawowego Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzin, studiów podyplomowych z Neuropsychologii. W 2020 r. ukończyła specjalizację z Psychologii Klinicznej, specjalność: Neuropsychologia. W 2022 obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Zawodowo związana z Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz kliniką hematologii Wojskowego Instytutu Medycznego-Państwowego Instytutu Badawczego. Współpracuje z Poznańskim Towarzystwem Amazonki oraz z Federacją Stowarzyszeń Amazonki. Autorka artykułów i poradników z zakresu psychologii, psychoonkologii i neuropsychologii. Prowadzi wykłady, warsztaty psychoedukacyjne oraz treningi dla pacjentów, pracowników opieki zdrowotnej, studentów. Aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach krajowych jak i zagranicznych oraz kursach i szkoleniach z zakresu psychologii klinicznej, neuropsychologii, psychoonkologii i interwencji kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
Zainteresowania naukowe – adolescencja, zaburzenia odżywiania zarówno klasyczne, jak i nowe, trudno diagnozowalne postaci, problematyka FASD, ASD, ChAD.
Kierownik grantów europejskich w przeszłości i obecnie. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych, współredaktor dwutomowej Psychiatrii dzieci i młodzieży. Dwukrotnie nagrodzona nagrodą MZ – 2021 i 2022. Trzykrotnie uhonorowana wpisaniem na Listę Stu – 2019, 2022 i 2023r.
Z wykształcenia i zamiłowania jestem psychologiem, psychoterapeutą.
Ukończyłam studia psychologiczne magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, tytuł doktora nauk społecznych zdobyłam na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo związana jestem z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie gdzie pracuję na oddziale ogólno – psychiatrycznym i zajmuję się diagnozą kliniczną i wsparciem psychologicznym pacjentów z zaburzeniami psychicznymi. Pracuję również jako psychoterapeuta, prowadzę psychoterapię indywidualną i par w nurcie integratywnym. Głównie pomagam osobom dorosłym i młodzieży. Swoje kompetencje psychoterapeutyczne zdobyłam w studium psychoterapii integratywnej w SPCH uzyskując certyfikat psychoterapeuty. Pracuję pod stałą superwizją.
Prywatnie jestem żoną i matką. Swój wolny czas spędzam aktywnie na bieganiu, wspinaczce, nartach, rowerze lub słuchając dobrej muzyki. Swoją pasję do sportu łączę z pracą naukową gdyż rozprawę doktorską obroniłam z dziedziny psychologii sportu zgłębiając osobowość alpinistów.
Negocjator programów europejskich, ekspert od zarządzania projektami międzynarodowymi oraz inicjatywami dot. szeroko pojętej innowacyjności.
Właściciel certyfikatów metodologii zarządzania (Lean CI, Agile OM, CM, M_o_R, MoP, MPS, P3O, Prince2). Absolwent studiów/studiów podyplomowych SGH, UW, KSAP.
i politologiczne. Absolwent zdrowia publicznego i studiów Executive Master of Business Administration – Zarządzanie w ochronie zdrowia. Od ponad 20 lat związany z sektorem ochrony zdrowia. Wyspecjalizowany w procesach restrukturyzacji, optymalizacji oraz zarządzania zakładami opieki zdrowotnej. Odpowiedzialny za wdrożenie i nadzór procesów optymalizacji w kilkudziesięciu polskich szpitalach. Doświadczony w pozyskiwaniu wielomilionowych środków na restrukturyzacje publicznych placówek medycznych. Członek Zarządu Polskiej Federacji Szpitali. Panelista konferencji dedykowanych problematyce ochrony zdrowia i polityki senioralnej.
Wyróżniona w konkursie Lider Roku 2022 , Działalność Charytatywna organizowanym przez wydawnictwo Termedia, BronzeWinner w kategorii dobrostanu pracowników medycznych podczas IHF Awards, organizowanego przez Światową Federację Szpitali, tegoroczna debiutantka na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia- miejsce 59.
Absolwentka kierunku zdrowie publiczne zarządzanie w opiece zdrowotnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od kilku lat uczestniczy w wielu projektach dotyczących innowacji na rynku ochrony zdrowia, analizy danych medycznych i farmaceutycznych. Jako ekspertka zdrowia publicznego i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia bierze udział w projektach dotyczących regulacji prawnych dla sektora zdrowia.
Kontakt dla mediów:
tel. 697752855
email:[email protected]
Od 14 lat Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego. W szpitalu stawia na ciągły rozwój placówki – m.in. Uruchomienie Pilotażu Środowiskowej Opieki w psychiatrii dla dorosłych oraz rozwijanie różnych form opieki nad dziećmi z problemami psychicznymi. W swojej zawodowej codzienności permanentnie poszukuje rozwiązań i uważa, że kompleksowość opieki w psychiatrii to rozwiązanie na te czasy.
Od 2013 r. jest zatrudniony w Zakładzie Medycyny Ratunkowej, który w 2018 r. zmienił nazwę i przekształcił się w Katedrę i Zakład Medycyny Ratunkowej. W dniu 8 marca 2022 r. obronił pracę doktorską n.t. : „Ostre zatrucia w celach samobójczych u kobiet w okresie okołomenopauzalnym”, Jest autorem i współautorem 14 prac, w tym: 5 artykułów w czasopismach polskich, 1 punktowanego rozdziału w języku polskim, 1 monografii i 6 streszczeń zjazdowych w języku polskim.
Jej główny obszar zainteresowania stanowi neurobiologia i farmakoterapia zaburzeń psychicznych w tym zaburzeń odżywiania oraz zaburzeń afektywnych. Jest członkiem sekcji Zaburzeń jedzenia World Federation of Biological Psychiatry i współautorem standardów farmakoterapii zaburzeń jedzenia. Ponadto jest członkiem Academy of Eating Disorders, sekcji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Komisji ds. zaburzeń odżywiania jedzenia Polskiego Towarzystwa Psychiatricznego.
Bierze udział w wieloośrodkowych międzynarodowych badaniach dotyczących zarówno etiologii jak i leczenia zaburzeń jedzenia. Jestem pierwszym autorem i współautorem licznych publikacji naukowych głównie w czasopismach zagranicznych. Bierze aktywny udział w konferencjach polskich i zagranicznych.
Swoją praktykę kliniczną doskonaliła pracując w całodobowych oddziałach psychiatrii dzieci i młodzieży, poradniach zdrowia psychicznego oraz ośrodku leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży. W swojej praktyce klinicznej duże znaczenie przypisuje medycynie opartej na dowodach. Poza pracą naukową i kliniczną prowadzi zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach medycznych, zarówno polsko- jak i anglojęzycznych.
W swoich badaniach skupia się na przetwarzaniu informacji społecznych, w szczególności na związku pomiędzy wrogim postrzeganiem rzeczywistości a zaburzeniami psychicznymi, czego wynikiem jest szereg publikacji i projektów naukowych (więcej informacji na: https://www.healab.pl/). Ponadto interesuje ją wykorzystanie wiedzy psychoanalitycznej do lepszego zrozumienia zjawisk społecznych, dlatego od 2014 jest zaangażowana w projekt Polska na Kozetce.
Ambasadorzy
Radiologia i diagnostyka obrazowa. Flebologia.
Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.
Prelegent sekcji mięśniowo-szkieletowej PLTR.
Członek Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego.
Pełnomocnik Naczelnej Rady Lekarskiej ds. Lekarzy z Niepełnosprawnościami.
Ambasador Fundacji Nie Widać Po Mnie.
W ramach działalności charytatywnej Daniel tworzy narzędzia i treści, które mają na celu edukację oraz wsparcie osób z problemami psychicznymi. Jego podejście opiera się na empatii i zrozumieniu, co sprawia, że jego odbiorcy czują się bezpiecznie, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Jest także aktywny w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się cennymi informacjami, aktualnościami oraz inspirującymi historiami, co pozwala mu dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.
Jego misja, aby zmieniać postrzeganie zdrowia psychicznego w Polsce, jest nie tylko osobista, ale także społeczna. Stara się łamać stereotypy i uprzedzenia, które często utrudniają osobom z problemami psychicznymi szukanie pomocy. Dzięki swoim działaniom staje się głosem pokolenia, które pragnie otwarcie rozmawiać o zdrowiu psychicznym i walczyć z piętnem, które często się z nim wiąże. Historia Daniela jest inspiracją dla wielu, a jego praca ma realny wpływ na poprawę jakości życia osób zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi.