Skip to main content

Fundacja Nie Widać Po Mnie zaprasza na konferencję prasową „Powrót do szkoły – nasilenie problemów psychicznych u dzieci i młodzieży”  31.08.2022r. (środa) o godz. 10:30.

Dziennikarzy zapraszamy do siedziby Naczelnej Izby Lekarskiej (ul. Sobieskiego 110, Warszawa; sala konferencyjna w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego na I piętrze – wejście do budynku zewnętrznymi schodami; akredytacje do 30 sierpnia do godz. 12.00, mailowo: [email protected]).

W wydarzeniu wezmą udział: prof. Ewa Mojs, przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji Nie Widać Po Mnie, psycholog kliniczna; dr. Anna Kaźmierczak-Mytkowska, psycholog kliniczna; prof. Agnieszka Słopień, psychiatra, konsultant krajowa w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, prof. Tomasz Wolańczyk, psychiatra; lek. Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej; Anna Panufnik-Onaszkiewicz – Zastępca Dyrektora Departamentu do spraw Zdrowia Psychicznego oraz  Damian Marciniaka – Dyrektora Departamentu do spraw Zdrowia Psychicznego, Alekandra Lewandowska, psychiatra, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży

Nagranie z konferencji będzie dostępne od 1.września  na stronie www.niewidacpomnie.org oraz w mediach społecznościowych Fundacji Nie Widać Po Mnie oraz Naczelnej Izby Lekarskiej.

Obecnie w Polsce pracuje poniżej 500 lekarzy specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży. Szacuje się natomiast, że dzieci, które wymagają pomocy psychiatrycznej, w naszym kraju może być nawet więcej niż 400 tysięcy. Oznacza to, że na jednego psychiatrę przypadać może nawet 1000 potencjalnych pacjentów.

Psychiatria dzieci i młodzieży w Polsce jest w zapaści. Słowa, którymi najczęściej się ją opisuje, to: fiasko, katastrofa, dramat. Oddziały psychiatryczne są przepełnione, a leczenie dzieci utrudnione przez brak wykwalifikowanej kadry. Coraz więcej rodziców pyta o dobrego psychiatrę, szuka pomocy w dramatycznych sytuacjach. Kryzys się pogłębia.

Fundacja Nie Widać Po Mnie chce zwrócić uwagę na problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży i zachęcić do wspólnego wypracowania rozwiązań systemowych wspomagających najmłodszych.

Skip to content