Skip to main content

Ministerstwo Zdrowia realizuje program wsparcia psychologicznego kadry medycznej i studentów kierunków medycznych

Problem uzależnień medyków do tej pory poruszany był w aspekcie alkoholu, środków farmakologicznych i psychoaktywnych. Tymczasem uzależnienia behawioralne były przemilczane, nieco „zdegradowane”. Z pewnością wpłynął na to fakt, że, poza hazardem, nie istnieją w obowiązujących klasyfikacjach jako osobne jednostki chorobowe. Nie oznacza to jednak, że problemu nie ma. Co więcej, na uzależnienia behawioralne szczególnie podatni są właśnie medycy i przedstawiciele innych zawodów pomocowych. Dzisiaj odkrywamy tajemnice tego nasilającego się zjawiska. 

 

Rozmawiamy z ekspertem ds. terapii uzależnień, Piotrem Nowak-Kormendy. Specjalista posiada bogate doświadczenie w pracy zarówno z uzależnieniami chemicznymi, jak i behawioralnymi oraz w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych i obsesyjno-kompulsywnych. Jest wykwalifikowanym psychoterapeutą i uczestnikiem szkoły psychoterapii CBT.

 

Z dyskusji dowiesz się:

  • jakie są główne cechy uzależnień behawioralnych,
  • co uzależnia (lista może Cię zaskoczyć),
  • w jaki sposób wcześniejsze doświadczenia mogą wpłynąć na podatność na takie zachowania,
  • dlaczego jako medyk znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka.

 

Rozmowa rzuca światło na istotny problem uzależnień behawioralnych wśród pracowników medycznych i oferuje cenne wskazówki dotyczące rozpoznawania, zrozumienia i radzenia sobie z nimi.

 

Zapraszamy do odsłuchania!

 „Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej” finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Działania 7.1 Osi priorytetowej VII Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia.

Skip to content