Skip to main content

Ministerstwo Zdrowia realizuje program wsparcia psychologicznego kadry medycznej i studentów kierunków medycznych

O związek trzeba dbać. To prawda stara jak świat. Jednak ilu medyków ma na to czas i siłę? Długie godziny pracy, nocne dyżury, częsta nieobecność w czasie ważnych uroczystości rodzinnych, obciążenia emocjonalne, które tak łatwo przenieść na grunt domowy – to tylko niektóre negatywne czynniki, które wpływają na życie prywatne i relacje osobiste. Tak oto wchodzimy w głębokie zakamarki tematu problemów medyków w związkach.

 

W kolejnym podcaście przygotowanym w ramach „Programu wsparcia psychologicznego kadry medycznej” gościem jest Stanisław Szwed, doświadczony psychoterapeuta, zajmujący się w pracy aspektami zaburzeń lękowych i depresyjnych, trudnościami interpersonalnymi, a także terapią par. Jego wykształcenie i doświadczenie z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz renomowanych placówek terapeutycznych czynią go idealnym rozmówcą w temacie związków.

 

W dyskusji poruszane są takie tematy jak:

  • źródła konfliktów w relacjach prywatnych,
  • trudności w komunikacji z partnerem/partnerką,
  • zjawisko rywalizacji, które może zniszczyć każdy związek.

 

Jednak naszym zadaniem jest przede wszystkim zwiększanie świadomości w celu zapobiegania problemom. Dlatego i w tej rozmowie nie brakuje konkretnych rad, które pomogą utrzymać zdrowe i harmonijne związki pomimo stresującej pracy. Wszystkie wskazówki uwzględniają specyfikę sektora ochrony zdrowia – obciążenie psychiczne, emocjonalne, stresory i nadmierny wysiłek na każdej płaszczyźnie.

Wsłuchaj koniecznie tej rozmowy. Na pracy świat się nie kończy i warto zadbać o to, co najważniejsze.

 „Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej” finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Działania 7.1 Osi priorytetowej VII Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia.

Skip to content