Skip to main content

Z przyjemnością informujemy, że Marszałek Województwa Mazowieckiego objął honorowym patronatem konferencję dydaktyczną organizowaną w ramach projektu „Psychoedukacja i wsparcie osób po 50 roku życia oraz ich bliskich na lata 2022-2023”. Dzięki temu wsparciu wydarzenie zyskuje nową rangę.

 

 

Tematyką spotkania będzie szeroko pojęte zdrowie psychiczne  osób, które zbliżają się lub są już w jesieni życia. O różnych jego aspektach opowiadać będą:

  • dr Marta Homa — absolwentka psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i studium z Psychoonkologii Klinicznej na tej samej uczelni.
  • dr Joanna Kamer — absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktor nauk społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalistka psychologii klinicznej.

Wideokonferencja będzie miała charakter spotkania online. Udział jest bezpłatny i bez ograniczeń, jednak do uczestnictwa zachęcamy w szczególności osoby 50+, ich rodziny, opiekunów oraz wszystkich tych, którzy pracują z osobami starszymi.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2023.

Start o godz. 11:00.

Link otwarty: https://konferencja.niewidacpomnie.org/

 

Jesteśmy wdzięczni Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za objęcie wydarzenia honorowym patronatem. To dla nas sygnał, że działania Fundacji Nie Widać Po Mnie nie pozostają bez echa, a konieczność psychoedukacji różnych grup wiekowych jest jedną z najlepszych form profilaktyki zdrowia psychicznego. Jesteśmy przekonani, że budowanie świadomości teraz zahamuje w przyszłości zjawisko rosnących zachorowań na depresję, fobie i lęki u osób w wieku emerytalnym.

Patronat honorowy Marszałka Województwa Mazowieckiego nadaje rangę temu wydarzeniu, co pozwala nam się wyróżnić i dotrzeć do większej liczby odbiorców – dla ich dobra, zdrowia i satysfakcji w jesieni życia.

Przypominamy!

Wideokonferencja jest zwieńczeniem ponad rocznego projektu psychoedukacji osób po 50 roku życia i ich bliskich, w ramach którego prowadziliśmy szerokie działania dydaktyczne. Emerytom, ich rodzinom oraz opiekunom przybliżaliśmy zagadnienia:

  • procesu starzenia się organizmu,
  • czynników stresogennych dotykających osoby starsze,
  • sposobów na utrzymanie równowagi emocjonalnej takich jak trening autogenny Schultza, treningi oddechowe,
  • roli diety w utrzymaniu zdrowia somatycznego i psychicznego,
  • aktywności fizycznej idealnej dla seniorów,
  • ćwiczeń pozwalających zachować zdolności intelektualne,
  • kontaktów towarzyskich i realizacji hobby jako istotnych elementów profilaktyki zdrowia psychicznego.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Skip to content