Skip to main content

 „Nie widać, a jest – TU! CUKIER” to nowy podcast rozpoczynający serię spotkań z dietetykami, psychologami i psychiatrami, których celem jest przybliżenie wyzwań i problemów, z którymi mierzą się dzieci z cukrzycą typu I oraz ich rodziny. Ta rozmowa dedykowana jest głównie dzieciom i młodzieży walczącym z tą trudną, przewlekłą chorobą, która wpływa na ich funkcjonowanie w środowisku – w rodzinie, szkole i poza lekcjami. Wiele cennych informacji znajdą tu również rodzice i opiekunowie małych i nastoletnich pacjentów.  

Wysłuchanie wywiadu polecamy jednak każdemu, kto chce dowiedzieć się o tej dolegliwości jak najwięcej. Cukrzyca typu I jest najczęstszą chorobą przewlekłą diagnozowaną u dzieci i młodzieży. Obecnie choruje na nią ok. 15 tys. ludzi do 17 roku życia. W każdym środowisku może być osoba, która na co dzień mierzy się z problemami i wyzwaniami, jakie ona ze sobą niesie. Warto wiedzieć, jak można pomóc.  

 Podcast prowadzą dwie wspaniałe specjalistki: 

  • dr n. o zdr. Wanda Baltaza  
  • lek. Katarzyna Zydek-Świć,  

W rozmowie podnoszą poziom świadomości medycznej, dostarczając praktycznych wskazówek na temat codziennego zarządzania chorobą. 

W pierwszym odcinku przybliżają temat CUKRZYCY TYPU I – tego, skąd się ona bierze i na czym polega. Dowiadujemy się również, jak sobie z nią radzić i budować skuteczne strategie kontroli metabolicznej. 

 Zapraszany do wysłuchania pierwszego z pięciu odcinków! Wywiad dostępny jest na kanale Spotify.

Podcast przygotowany jest w ramach programu: “Nie widać, a jest – Tu Cukier! Psychoedukacja dzieci z cukrzycą typu I i ich rodzin”, któego celami są:

  • edukacja Społeczeństwa,
  • praktyczna wiedza medyczna,
  • inspiracja dla dzieci i młodzieży,
  • zmiana narracji społecznej,
  • przybliżenie sposobów wsparcia dzieci przez opiekunów w ich rozwoju i funkcjonowaniu.

Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content