Skip to main content

Up!teczka zdrowia to projekt ochrony i promocji zdrowia psychicznego pomagający osobom w trakcie procesu zdrowienia psychicznego. W leczeniu i procesie zdrowienia ogromne znaczenie na stan zdrowia ma m.in. psychoterapia, dieta, styl życia, wsparcie społeczne i wiele wiele innych form terapii.

Natomiast w przypadku chorób psychicznych najczęściej mamy do czynienia ze znacznym pogorszeniem funkcjonowania, które może nawet uniemożliwiać wprowadzenie tych wyżej wymienionych kroków i właśnie dlatego włączenie leczenia farmakologicznego przez lekarza to często, choć oczywiście nie zawsze, pierwszy krok. Ten pierwszy krok często pozwoli na zaktywizowanie pacjenta i poprawienie jego stanu ogólne, co z kolei pozwoli na wdrażanie kolejnych stopni leczenie. I właśnie o tym Łukasz Grzanek, pielęgniarz, specjalista zdrowia publicznego, rozmawia z Katarzyną Zydek-Świć, lekarką medycyny stylu życia, lekarką rodzinną w trakcie specjalizacji i psychodietetyczką, w odcinku pt.: „Rola leków w procesie zdrowienia”.

Posłuchaj najnowszego odcinka!

 

🎧 Wszystkie odcinki znajdziesz także na Spotify: Up!teczka zdrowia, Fundacja Nie Widać Po Mnie.

Montaż i produkcja @studio.plac.

Podcast powstał w ramach projektu “up!Teczka Zdrowia, Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca wsparcia procesu zdrowienia osób chorujących psychicznie”. Fundacja Nie Widać Po Mnie jest jego realizatorem.

Partnerami programu są: Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie, Polska Federacja Szpitali, Fundacja IRIJ, Grupa ArteMis oraz Fundacja Edukacji i Przedsiębiorczości.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Skip to content