Projekt „up!Teczka Zdrowia”, Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca wsparcia procesu zdrowienia osób chorujących psychicznie
Każdy ruch jest zbawienny dla zdrowia psychicznego. Nie chodzi od razu o intensywny jogging czy wyciskanie siódmych potów na siłowni. Spacer na świeżym powietrzu, nordic walking, spokojny pilates może być ogromnym wsparciem procesu zdrowienia po hospitalizacji z powodu zaburzeń psychicznych.
Wśród licznych zalet aktywności fizycznej wymienia się m.in.
- zmniejszenie ryzyka depresji,
- zwiększenie skuteczności terapii depresji (farmakoterapii i psychoterapii),
- poprawę ogólnego samopoczucia,
- zwiększenie pewności siebie i wiary we własne możliwości.
Osobom po hospitalizacji niezwykle trudno jest zmobilizować się do wyjścia z domu chociażby na spacer. Jednak należy traktować aktywność fizyczną jako istotny element terapii, która holistycznie ma doprowadzić do wyzdrowienia i do powrotu do stanu sprzed choroby.
W ramach projektu „up!Teczka Zdrowia”, Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca wsparcia procesu zdrowienia osób chorujących psychicznie przygotowaliśmy ebook, w którym mówimy, dlaczego tak istotny jest wysiłek fizyczny. Jego autorem jest dr Joanna Kamer, psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w kryzysie psychicznym.
Zachęcamy do pobrania.
Ebook jest bezpłatny.
Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.