Skip to main content

Projekt “up!Teczka Zdrowia”, Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca wsparcia procesu zdrowienia osób chorujących psychicznie

Każdy ruch jest zbawienny dla zdrowia psychicznego. Nie chodzi od razu o intensywny jogging czy wyciskanie siódmych potów na siłowni. Spacer na świeżym powietrzu, nordic walking, spokojny pilates może być ogromnym wsparciem procesu zdrowienia po hospitalizacji z powodu zaburzeń psychicznych.

Wśród licznych zalet aktywności fizycznej wymienia się m.in.

  • zmniejszenie ryzyka depresji,
  • zwiększenie skuteczności terapii depresji (farmakoterapii i psychoterapii),
  • poprawę ogólnego samopoczucia,
  • zwiększenie pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Osobom po hospitalizacji niezwykle trudno jest zmobilizować się do wyjścia z domu chociażby na spacer. Jednak należy traktować aktywność fizyczną jako istotny element terapii, która holistycznie ma doprowadzić do wyzdrowienia i do powrotu do stanu sprzed choroby.

W ramach projektu “up!Teczka Zdrowia”, Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca wsparcia procesu zdrowienia osób chorujących psychicznie przygotowaliśmy ebook, w którym mówimy, dlaczego tak istotny jest wysiłek fizyczny. Jego autorem jest dr Joanna Kamer, psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w kryzysie psychicznym.

Zachęcamy do pobrania.

Ebook jest bezpłatny.

Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Skip to content