Skip to main content

Czołowy projekt Fundacji Nie Widać Po Mnie – W(y)SPA Wsparcie dla Medyka w finale Inernational Hospital Federation Awards 2022.

W(y)SPA powstała na gruncie silnego przekonania, że zdecydowanie za mało uwagi pracownicy ochrony zdrowia poświęcają swojemu zdrowiu psychicznemu. Wynika to zarówno z braku instytucjonalnego wsparcia tego obszaru, jak i z przekonań, które często pokutują w środowisku. Bycie dzielnym i zawsze w gotowości do działania jest pożądane i społecznie premiowane, często jednak brakuje przestrzeni na odpoczynek, dbanie o zdrowie psychiczne.

Pomysł na W(y)SPĘ zrodził się na gruncie wielu rozmów z medykami, a także samej obserwacji systemu i środowiska medycznego. Ochrona zdrowia to ludzie. Przepracowani, zmęczeni, często wypaleni zawodowo. Potrzebujemy zadbać o nich, by mówić o dbaniu o system – ocenia Prezes Fundacji, Urszula Szybowicz.

W(y)SPA nie powstałaby, gdyby nie zaangażowanie wielu osób i instytucji. Przede wszystkim, partnerem  projektu od początku wspierającym te inicjatywę jest TakesCare.

TakesCare tworzy i dostarcza narzędzia dla zarządzania usługami związanymi ze zdrowiem na odległość – w formie e-konsultacji. W ramach współpracy z Fundacją Nie Widać Po Mnie, zespół TakesCare stworzył dedykową i dopasowaną do potrzeb projektu platformę, która pozwala na bezpieczne, doskonale skoordynowane i intuicyjne prowadzenie konsultacji ze specjalistami W(y)SPY.

– Działamy w różnych obszarach zdrowia, jednak tak jak głosi nasze hasło bardzo ważne jest dla nas dbanie o dobrostan oraz kondycję psychiczną pacjentów. Idea projektu W(Y)SPA od początku wpisywała się w nasze wartości, dlatego podjęliśmy współpracę z Fundacją Nie Widać Po Mnie i stworzyliśmy platformę, która ma na celu niesienie pomocy i wsparcia medykom, którzy w swej codziennej pracy oddają się pacjentom. – ocenia Dominik Mazur, założyciel i prezes TakesCare. 

– Mamy świadomość, że personel medyczny jest narażony na wysoki poziom stresu oraz ryzyko przewlekłego zmęczenia, co wpływa na ich późniejszą percepcję oraz podejmowane działania. Wierzymy, że projekt wprowadza nowe możliwości i innowacyjne rozwiązania wsparcia psychicznego. Cieszymy się, że jako TakesCare przyczyniamy się do poprawy samopoczucia oraz rozwoju pracowników szczebla medycznego. – dodaje.  

Projekt W(y)SPA został doceniony przez kapitułę i znalazł się w finale International Hospital Federation Awards 2022.

Gala finałowa i wręczenie nagród odbędzie się podczas World Hospital Congress w Dubaju.

Skip to content