Skip to main content

Ministerstwo Zdrowia realizuje program wsparcia psychologicznego kadry medycznej i studentów kierunków medycznych

 

Właściwa diagnoza zaburzeń psychicznych u medyków jest opóźniona nawet o 10 lat. Jej rozpoznanie często następuje w momencie, gdy choroba osiąga stadium wymagające hospitalizacji i znacznie dłuższej terapii. Tymczasem obowiązkiem medyka jest zadbać właśnie o siebie. Tylko dobrze zaopiekowany, stabilny psychicznie jest w stanie zapewnić pacjentowi opiekę na najwyższym poziomie.

W e-booku „Jestem medykiem i choruję psychicznie. Co muszę wiedzieć? Jak o siebie zadbać?” dr Magdalena Flaga-Łuczkiewicz, psychiatra specjalizująca się w zdrowiu psychicznym medyków przekonuje, że obowiązkiem przedstawicieli ochrony zdrowia jest ochrona swojego zdrowia psychicznego.

Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania:

  • Gdzie szukać wsparcia w kryzysie?
  • Dlaczego „pomoc” koleżeńska kolegi-psychiatry nie jest najlepszym pomysłem?
  • Jak budować swoją odporność psychiczną, by zmniejszyć ryzyko kryzysu?
  • Dlaczego samoświadomość i psychoedukacja w zakresie zdrowia psychicznego jest tak ważna w zwiększaniu rezyliencji?

Zachęcamy do lektury każdego medyka. Zaburzenia psychiczne są podstępne. Atakują powoli i z ukrycia. Warto wiedzieć o nich jak najwięcej, by nie dać im szansy.

„Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej” finansowany jest  przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Działania 7.1 Osi priorytetowej VII Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia.

Skip to content