Skip to main content

“Myję twarz,

By zobaczyć coś innego

Niż ostatnie kilka lat….”

Wydaje się to niemożliwe, a jednak te głębokie, trudne słowa wyszły spod „pióra” 16-latków. „Rutyna” to nowy singiel zespołu Sad Smiles. Dotyka trudnych tematów emocji młodych ludzi. Mówi o pustce i nudzie, które coraz częściej jest ich wiernym towarzyszem. Wielu z nich stara się wtopić w tłum, odgrywać rolę, jaka jest im narzucona – przez społeczeństwo, rodziców, rówieśników… Jednak w rzeczywistości chcieliby zapomnieć, by móc jeszcze coś czuć.

„Rutyna” jest manifestem młodych ludzi, wśród których coraz częściej zdarzają się problemy typu samotność, odrzucenie, finalnie prowadzące do depresji, lęków. To także próba powiedzenia tym, którzy są w takim momencie, że nie są sami, a wśród nich są inni, którzy po cichu krzyczą: „Naucz mnie zapominać!!!”.

To także apel do rodziców, opiekunów i nauczycieli, żeby baczniej przyglądali się młodym. Pod fasadą złości, buntu, a także śmiechu i żartu może bowiem kryć się pustka.

Utwór to synergia dorosłej treści, ostrego brzmienia, dopracowanego wideoklipu i pasji.

„Rutyna” ma zaledwie dwa tygodnie, ale już na Spotify słuchano ją ponad 14 tys. razy, a na YouTube ma już ponad 2 tys. odsłon. Posłuchaj, warto!

Skip to content