Skip to main content

Program „Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca psychoedukacji rodziców/opiekunów w zakresie rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży”

 

Pomoc psychologiczna znacznie przekracza obecnie ramy spotkań i sesji z psychologami. Jest to szereg działań i narzędzi, które pomagają w radzeniu sobie z kryzysami psychicznymi i emocjonalnymi. Istotna jest także sama psychoedukacja, która jest ważnym elementem profilaktyki zdrowia psychicznego.

W ramach pomocy psychologicznej mamy dostęp do świadczeń, takich jak wczesne wspomaganie rozwoju, poradnictwo psychologiczne, interwencja kryzysowa i psychoterapia.  O ile po dwa ostatnie sięgamy w kryzysie, o tyle poradnictwo psychologiczne może działać prewencyjne. Są to sesje i rozmowy osób zdrowych ze empatycznym specjalistą zdrowia psychicznego. Ich celem jest, m.in. przywrócenie równowagi emocjonalnej i odzyskanie kontroli i poczucia sprawczości.

  • Dlaczego warto korzystać z dostępnej pomocy psychologicznej?
  • Kiedy po nią sięgnąć?
  • Jakie są jej formy i czym się różnią?
  • Jakie są ich cele?

Zagadnienia te poruszamy w ebooku: “Korzystanie z dostępnej pomocy psychologicznej” . Jego autorką jest Aleksandra Tokarska, psycholog i terapeuta na co dzień pracująca z dziećmi.

Poradnik jest bezpłatny.

Powstał w ramach projektu: „Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca psychoedukacji rodziców/opiekunów w zakresie rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży”.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Skip to content