Skip to main content

O ile trzeci rok funkcjonowania Fundacji Nie Widać Po Mnie uznaliśmy za czas rozkwitu, teraz możemy powiedzieć, że wypłynęliśmy na pełne wody i pędzimy z wiatrem o sile 10 w skali Beauforta. 2024 r. żegnamy pełni satysfakcji i radości, że tak wiele udało nam się osiągnąć. Dzisiaj szybkie podsumowanie roku 2024 w Fundacji Nie Widać Po Mnie. Zaczniemy jednak od…wdzięczności. 

 

Dziękujemy…

 

Wszystkim, którzy zauważyli i docenili naszą działalność oraz postanowili ją wesprzeć. Szczególne ukłony wdzięczności ślemy w kierunku Aleksandra Twardowskiego, znanego inicjatora zbiórek charytatywnych, który w tym roku zaangażował swoje siły w pozyskanie funduszy na psychiatrię i psychoterapię dziecięcą realizowaną w ramach programów Fundacji Nie Widać Po Mnie. 

Co się działo w ramach tej ogólnopolskiej akcji?

💪 W listopadzie na portalu zrzutka.pl (Zrzutka: Fundacja Nie Widać Po Mnie – psychiatria dziecięca | Aleksander Twardowski) uruchomiono skarbonkę, którą każdy może pomóc zapełnić. Do końca roku dzięki Waszemu wsparciu znajduje się w niej już blisko 18 tys. złotych, a zbiórka jeszcze trwa! Dziękujemy Wszystkim, którzy ten wynik pomogli osiągnąć!!! 

💪 Na aukcji charytatywnej ALLEGRO licytowano:

  • Płytę CD „Dziewczyna POP” z autografem Darii Zawiałow 
  • Rękawicę MMA z autografem Jana Błachowicza
  •  Koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników
  •  Koszulkę Arki Gdynia z Pucharu Polski 2018 z podpisami zawodników
  • Konstytucję RP z podpisami Ministra Sprawiedliwości, byłego RPO Adama Bodnara i sędziego Igora Tulei 
  • Książkę Renaty Grochal „Zbigniew Ziobro, Prawdziwe Oblicze” z dedykacją autorki 

💪 23 listopada Aleksander Twardowski zorganizował i poprowadził Wielką Galę Charytatywną we wrocławskim DoubleTree by Hilton, podczas której na aukcję wystawiono:

  • Książkę Olgi Tokarczuk z autografem Noblistki,
  • Koszulkę meczową SSC Napoli z autografem Piotra Zielińskiego,
  • Konstytucję RP w twardej oprawie podpisaną m. in. przez byłego RPO Adama Bodnara,
  • Koszulkę meczową Śląska Wrocław podpisaną przez zawodników wrocławskiej drużyny,
  • Rysunek podpisany przez Andrzeja Milewskiego (Andrzej Rysuje)
  • Okolicznościową koszulkę Arki Gdynia wyprodukowaną z okazji finału Pucharu Polski 2018 z podpisami zawodników,
  • Grafikę Sabiny Twardowskiej, absolwentki ASP w Warszawie,
  • Koszulkę Reprezentacji Polski w Koszykówce z podpisami kadrowiczów,
  • Płytę Darii Zawiałow z autografem,
  • Rękawicę MMA z autografem Jana Błachowicza,
  • Grafikę z autografem Henryka Sawki,
  • Prezent niespodziankę od Roberta Makłowicza.

Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto przyłożył się do osiągnięcia spektakularnego efektu. To niesamowite, jak bardzo jesteśmy zjednoczeni, a RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 

Jednak to nie wszystko!!!

 

SURF.INC dla Fundacji Nie Widać Po Mnie

 

Nasze ogromne podziękowania kierujemy też w stronę właścicieli marki odzieżowej SURF.INC (Surf Inc. – The Brand With The Wave). W  Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego, 10 października, część wpływów ze sprzedaży ubrań przeznaczyli na działalność Fundacji Nie Widać Po Mnie. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni za to, że nas zauważyli, docenili i w ten sposób chcieli dołożyć swoją cegiełkę do pomocy osobom w kryzysie psychicznym. Dziękujemy IM i ICH KLIENTOM, którzy tego dnia postanowili kupić fantastyczne ubrania i wsparli Fundację!!!

Ogromna wdzięczność, którą czujemy, obliguje nas do pokazania, jak wiele zrobiliśmy w tym roku. Nasza intensywna działalność potwierdza, jak wielkie są potrzeby w zakresie zarówno profilaktyki zdrowia psychicznego, jak i wsparcia w bezpośrednim kryzysie psychicznym. 

 

Mobile Vikings dla Fundacji Nie Widać Po Mnie

 

Mobile Vikings to kolejni, którzy wsparli nasze działania, dedykując 12. edycję Szalup Ratunkowych Fundacji Nie Widać Po Mnie. W ciągu zaledwie dwóch dni zebrali na naszą działalność 20 000 zł. Nasze serce pęka z wdzięczności. Nasza przyjaźń trwa – wspólnie tworzymy newslettery dotyczące istotnych kwestii zdrowia psychicznego i utrzymania dobrostanu.

 

 

Projekty profilaktyki zdrowia psychicznego: Co się skończyło wraz z 2024 r.?

 

Mijający właśnie rok upłynął nam pod znakiem zintensyfikowanych działań psychoedukacyjnych realizowanych w ramach projektów regionalnych, częściowo dofinansowanych ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Oj, mieliśmy ręce pełne roboty….

 

Emocje w rodzinie: „Ochrona i promocja zdrowia psychicznego dotycząca psychoedukacji rodziców/opiekunów w zakresie rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży”.

Ten program skierowaliśmy do rodziców, przyszłych rodziców, a także do przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych. Pokazywaliśmy, jak budować bliskie relacje pomiędzy dorosłymi a ich podopiecznymi. Przybliżyliśmy zjawiska kryzysów rozwojowych u dzieci, zachowań, które są normalne na różnych etapach życia kilkulatków i takich, które powinny jednak dorosłych niepokoić. Mówiliśmy o konstruktywnej krytyce i właściwej komunikacji opartej na szacunku, zrozumieniu i aktywnym słuchaniu. 

W ramach projektu:

➡️ prowadziliśmy warsztaty stacjonarne dla rodziców i opiekunów w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz w szkołach rodzenia w Wołominie i Siedlcach,

➡️ zorganizowaliśmy warsztaty online dla rodziców i opiekunów przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych,

➡️ prowadziliśmy warsztaty stacjonarne dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas podstawowych z zakresu, m.in. rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami,

➡️ opracowaliśmy 10 poradników w formie bezpłatnych e-booków skierowanych do rodziców i opiekunów,

➡️ nagraliśmy 19 podcastów, z których 9 dedykowane są dorosłym dopiero spodziewającym się dziecka lub planującym go w przyszłości. Poruszaliśmy w nich,  m.in. tematy rozwoju postrzeganie świata i potrzeb noworodków i niemowląt. 

Więcej na temat projektu dowiesz się z naszej strony internetowej: Emocje w rodzinie – Fundacja Nie Widać Po Mnie

Natomiast przygotowane materiały edukacyjne (ebooki i podcasty) dostępne są bezpłatnie na stronie fundacji w zakładce: DO POBRANIA

 

“Nie widać, a jest – Tu CUKIER!” – Psychoedukacja dzieci z cukrzycą typu I oraz ich rodzin

 

Był to kolejny program psychoedukacyjny i profilaktyczny skierowany do rodzin. Jednak tym razem działaniami objęliśmy tych, którzy mierzą się z cukrzycą typu I zdiagnozowaną  u dziecka. 

Choroba przewlekła wymaga reorganizacji całego życia domowników. Zmianom tym towarzyszą trudne uczucia, takie jak strach, niedowierzanie, ciągły niepokój i stres. Dzieci z cukrzycą typu I często czują się wyalienowane z grup rówieśników ze względu chociażby na wymagania dietetyczne czy dotyczące aktywności fizycznej. Konieczność ciągłej kontroli poziomu glukozy we krwi nie pozwala im zapomnieć o chorobie. Co więcej wiąże się z nieustającym strachem i życiem w napięciu. Liczne badania wskazują, że dzieci te bardziej niż ich rówieśnicy narażeni są na kryzysy i zaburzenia psychiczne typu: zespół stresu pourazowego, fobie, lęki, a także depresja. 

Rok 2024 w Fundacji Nie Widać Po Mnie: Projekt Nie widać a jest - Tu cukier

Program “Nie widać, a jest – TU CUKIER!” skierowany był do dzieci, nastolatków i ich najbliższych. Obejmował zagadnienia, takie jak rola diety i stylu życia w procesie leczenia, a także istota wsparcia ze strony najbliższych polegająca na pomocy, ale też na zaufaniu zwłaszcza w przypadku chorującego nastolatka. Mówiliśmy o wspólnym budowaniu świadomości, ale też przełamywaniu stereotypów choroby w otoczeniu, jako istotnego elementu walki z wykluczeniem i ostracyzmem osób zmagających się z cukrzycą. 

W ramach programu:

➡️ przeprowadziliśmy po dwie wizyty patronażowe w 10 rodzinach, gdzie przynajmniej jedno dziecko zmaga się z cukrzycą typu I, 

➡️ opracowaliśmy 5 bezpłatnych e-booków,

➡️ nagraliśmy 5 podcastów ze specjalistami zdrowia oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. 

Więcej o projekcie możesz przeczytać w zakładce poświęconej projektowi: Nie widać a jest- tu cukier – Fundacja Nie Widać Po Mnie

Natomiast materiały edukacyjne nadal dostępne są bezpłatnie we wspomnianej wcześniej zakładce: DO POBRANIA

 

Psychologiczna Pierwsza Pomoc – wsparcie w kryzysie psychicznym

 

Był to program skierowany do osób dorosłych w trudnym momencie życia, którzy nie radzą sobie z emocjami i potrzebują profesjonalnego wsparcia. 

➡️ Jego podstawą było uruchomienie dedykowanego numeru alarmowego dla osób w kryzysie. Działał on 3 razy w tygodniu, a każdy, kto potrzebował pomocy, mógł skorzystać z 3 bezpłatnych konsultacji. Nasi specjaliści udzielili teleporad 140 osobom i odbyli łącznie 420 rozmów.

➡️ Ponadto, Fundacja Nie Widać Po Mnie jako realizator nawiązała współpracę z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia, które gwarantowało dostępność karetki w sytuacji konieczności interwencji w przypadku podejrzenia zagrożenia życia osoby dzwoniącej lub osób z jej otoczenia. 

➡️ Ponadto przygotowaliśmy 2 obszerne przewodniki, jak poruszać się po systemie opieki psychiatrycznej. Jeden dotyczy pomocy dla osób dorosłych, w drugim wyjaśniamy nowy model funkcjonowania pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. 

➡️ Na stronie internetowej Fundacji Nie Widać Po Mnie dedykowanej projektowi (Psychologiczna pierwsza pomoc – Fundacja Nie Widać Po Mnie) wdrożyliśmy również mapę z aktualnymi punktami, które świadczą usługi z zakresu psychoterapii i pomocy psychiatrycznej z podziałem na województwa. 

➡️ Dodatkowo powstała tożsama mapa ośrodków dla dzieci i młodzieży również dostępna na stronie internetowej Fundacji: Gdzie szukać pomocy – Fundacja Nie Widać Po Mnie

 

Up!Teczka Zdrowia: 

 

Projekt skierowany był do osób dorosłych kończących lub przygotowujących się do zakończenia hospitalizacji z powodu zaburzeń psychicznych. Pobyt w szpitalu to tylko jeden z etapów w procesie zdrowienia. Dla wielu pacjentów moment jego opuszczenia jest ogromnym wyzwaniem. Od tego czasu bowiem sami ponoszą odpowiedzialność za dalsze leczenie, a tu ważny jest każdy element – od prawidłowej diety i aktywności fizycznej, przez ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich, współpracę z zespołem medycznym, po uważne obserwowanie swojego zachowania w celu ewentualnego wychwycenia nawrotu zaburzenia. Dla wielu jest to obciążające. Do nich skierowany był właśnie program “Up!Teczka Zdrowia”. 

 

Rok 2024 w Fundacji Nie Widać Po Mnie: Projekt UpTeczka Zdrowia

 

W ramach projektu:

➡️ utworzyliśmy 10 grup wsparcia, z których każda liczyła 15 osób po zakończonej hospitalizacji z powodu zaburzeń psychicznych. Łącznie wzięło w nich udział 150 osób, czyli dokładnie tyle, ile zakładał program,

➡️ organizowaliśmy i moderowaliśmy w/w spotkania w celu zapewnienia możliwie jak największego wsparcia emocjonalnego, psychicznego i edukacyjnego,

➡️ przeprowadziliśmy warsztaty dla pracowników jednej z placówek całodobowej opieki psychiatrycznej w zakresie, m.in. sposobu rozmów z pacjentami opuszczającymi szpital, zrozumienia ich potrzeb i wskazania na najbardziej newralgiczne elementy dalszego procesu leczenia,

➡️ przygotowaliśmy 10 ebooków dla osób po zakończonej hospitalizacji oraz dla ich rodzin, które dostępne są w formie online na stronie internetowej Fundacji Nie Widać Po Mnie w zakładce: DO POBRANIA. Z materiałów tych powstał również obszerny, drukowany przewodnik, który otrzymali wszyscy uczestnicy projektu,

➡️ nagraliśmy 10 podcastów ze specjalistami zdrowia psychicznego, które dostępne są bezpłatnie na kanale Fundacji Nie Widać Po Mnie na platformie Spotify oraz na naszej stronie internetowej w zakładce DO POBRANIA. 

Więcej o projekcie znajdziesz w zakładce dedykowanej projektowi: up!Teczka Zdrowia – Fundacja Nie Widać Po Mnie.

Wszystkie 4 projekty dofinansowane były ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

Projekty Fundacji Nie Widać Po Mnie: Co trwa nadal?

 

Nadal realizujemy niektóre programy, które zaczęły się w poprzednich latach. Od 2021 roku prowadzimy bezpłatną diagnostykę dzieci i młodzieży oraz młodych dorosłych do 21 roku życia w kierunku depresji, a także udzielamy psychoterapii nieletnim, którzy tego potrzebują. Działania te realizowane są w ramach Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Program zakończy się w czerwcu 2025 r., wówczas napiszemy o nim znacznie więcej. Nie prowadzimy już diagnostyki nowych osób ze względu na ograniczony termin zakończenia projektu, a działania skupione są na psychoterapii dzieci i nastolatków, u których stwierdzony został epizod depresyjny w II połowie 2024 r.

Od 2023 r. trwa też Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla osób po 60 roku życia z województwa mazowieckiego na lata 2023-2025. Jako realizator świadczymy usługi w zakresie diagnostyki oraz terapii seniorów, u których testy przesiewowe potwierdziły występowanie epizodu depresyjnego. W ramach programu ważnym elementem jest także psychoedukacja.

 

Projekty na starcie: Co się zaczęło?

 

W II połowie 2024 r. rozpoczęliśmy realizację kolejnych trzech przedsięwzięć psychoedukacyjnych i profilaktycznych. Dwa z nich dotyczą zapobiegania zjawisku uzależnień dzieci i młodzieży. 

Trzeci dotyka poważnego problemu, jakim jest choroba onkologiczna dziecka lub nastolatka. Projekty dofinansowane są ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, a więcej o tym opowiemy w kolejnym materiale, o naszych planach na nadchodzący rok.

Projekty dofinansowane są ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

Projekt: Depresja lekooporna

 

Rok 2024 w Fundacji Nie Widać Po Mnie to także rozpoczęcie autorskiej inicjatywy, w której przybliżamy trudny temat depresji opornej na leczenie, czyli takiej, w której pacjent nie reaguje pozytywnie na przynajmniej 2 leki z różnych grup. Dotyczy ona ok. 25-30% przypadków, nie jest więc zjawiskiem rzadkim. Wiąże się z ogromnym wyzwaniem nie tylko dla samego chorego, ale także dla jego najbliższych, którym wraz z upływem czasu coraz trudniej jest zrozumieć to, co się dzieje z najbliższym, trwać i być wsparciem. 

W programie wyjaśniamy założenia programu lekowego B.147 dotyczącego leczenia osób z diagnozą depresji lekoopornej. 

W projekt zaangażowali się najwięksi specjaliści psychiatrii, w tym:

  • prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek, kierowniczka Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • prof. dr. hab. n. med. Piotr Gałecki, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie., 

Co zrobiliśmy do tej  pory?

  • Nagraliśmy podcasty o źródłach, diagnozie i sposobach leczenia depresji lekoopornej, w których gośćmi byli prof. D. Dudek i prof. P. Gałecki.
  • Opracowaliśmy ebooki dla pacjentów zmagających się z depresją lekooporną oraz ich rodzin. 
  • Wydrukowaliśmy ulotkę informacyjną na temat możliwości leczenia w ramach programu lekowego B.147 z użyciem pochodnej ketaminy. 
  • Jesteśmy fundatorem specjalistycznych foteli do podawania esketaminy dla placówek medycznych, które zakwalifikowały się do programu lekowego B.147. 

 

Rok 2024 w Fundacji Nie Widać Po Mnie: Kurs Asystenta Zdrowienia

 

W tym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy kurs przygotowujący do pełnienia funkcji Asystenta Zdrowienia. Uczestnikami były osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego, które chcą wykorzystać to do pomagania tym, którzy teraz się z nim mierzą. Największymi atrybutami naszego kursu były:

💪  zaangażowanie wybitnych specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, a także prawa i etyki zawodów medycznych, 

💪 forma online, dzięki czemu zlikwidowaliśmy bariery odległości i dodatkowych kosztów dojazdu i zakwaterowania,

💪 brak opłat za szkolenie – kurs Asystenta Zdrowienia Fundacji Nie Widać Po Mnie był całkowicie bezpłatny,

💪 materiały edukacyjne i pomocnicze w formie obszernego ebooka opracowanego dla uczestników,

💪 organizacja przez Fundację Nie Widać Po Mnie  stażu dla uczestników w wybranych placówkach całodobowej opieki psychiatrycznej.

 

Kampania edukacyjna: Wyprostuj spojrzenie

 

Jest to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Nie Widać Po Mnie i Fundacji Epi Bohater finansowane przez firmę Angelini Pharma. Jego celem jest walka ze stereotypami i ostracyzmem osób zmagających się z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Większa wiedza to lepsze zrozumienie ich sytuacji, bardziej empatyczne podejście i umiejętność współpracy i koegzystencji. To efekty, które chcemy osiągnąć, a ich następstwem będzie niewykluczanie chorych ze społeczeństwa, w tym z życia zawodowego, które jest istotnym wsparciem w procesie leczenia. 

Punktem wyjścia dla kampanii było obszerne badanie ankietowe na temat postrzegania osób z zaburzeniami, które przeprowadzone zostało na grupie ponad 100 osób. Krótkie omówienie i komentarz znajdziesz w osobnym wpisie na naszej stronie internetowej. Kampania Wyprostuj Spojrzenie o łamaniu stereotypow 👀

W ramach programu pojawiają się publikacje na kanałach społecznościowych, wywiady w mediach ogólnopolskich, a do udziału zaprosiliśmy osoby, które zmagały się lub zmagają z zaburzeniami typu schizofrenia, lęki, fobie, depresja i z tego powodu spotkały się z niewłaściwym traktowaniem lub odrzuceniem. Opowiadają oni o oczekiwaniach, planach, marzeniach i możliwościach, pokazując, że mają potencjał, którego nie należy skreślać przez uprzedzenia i brak wiedzy.

 

Działalność “badawcza” Fundacji Nie Widać Po Mnie

 

W 2024 r. rozpoczęliśmy dwa duże przedsięwzięcia. 

✅ Pierwszym z nich jest badanie funkcjonowania ośrodków I poziomu referencyjnego w nowym module systemu psychiatrii dzieci i młodzieży. Anonimowa ankieta przesłana została do dyrektorów/managerów kierujących tego typu placówkami, do ich pracowników, czyli psychologów oraz terapeutów środowiskowych. Odpowiedzi posłużą do weryfikacji warunków funkcjonowania ośrodków pozwolą poznać, z jakimi największymi wyzwaniami mierzy się obecnie zarówno kadra zarządcza, jak i pracownicy, czego oczekują, jakie pola wymagają poprawy, a jakie idą w dobrym kierunku. 

Osobna ankieta przygotowana została także dla rodziców nieletnich pacjentów. Dzięki temu poznamy opinię osób, dla których ośrodki powstały, a to  da nam pełny obraz organizacji I poziomu referencyjnego, który w przyszłości  ma stanowić trzon pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

 

✅ Kolejne przedsięwzięcie Fundacji Nie Widać Po Mnie to: Zdrowy medyk – badanie dobrostanu medyków w Polsce”. Jest to pierwsza tak szeroka ankieta, która obejmuje wszystkie zawody medyczne, tj. lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów. Zamieściliśmy w niej pytania z zakresu oceny samopoczucia, nastroju, snu, wypalenia zawodowego, ale też poruszamy takie elementy, jak przyjmowanie substancji psychoaktywnych. Celem badania jest nakreślenie pełnego obrazu dobrostanu medyków. Liczymy też, że uzyskane wyniki staną się punktem wyjścia do działań profilaktycznych i psychoedukacyjnych, które pozwolą lepiej zadbać o zdrowie psychiczne przedstawicieli zawodów medycznych jako trzonu sektora opieki zdrowotnej. 

Uzyskaliśmy poparcie i patronaty wszystkich najważniejszych instytucji, takich jak Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Naczelna Izba Lekarska, Okręgowa Izba Lekarska, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, Krajowa Izba Fizjoterapeutów. Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych, Polska Izba Aptekarska. Badanie trwać będzie do lipca 2025 r.

 

Rok 2024 w Fundacji Nie Widać Po Mnie: Nasza działalność coraz bardziej widoczna

 

Coraz częściej pojawiamy się też w mediach, na konferencjach branżowych i dotyczących opieki psychiatrycznej. Urszula Szybowicz, Prezes Fundacji Nie Widać Po Mnie była gościem Onetu, “Pytania na Śniadanie” w TVP, wypowiadała się dla “Faktów” w stacji TVN. Była prelegentem, m.in. 

  • na Kongresie Zdrowia Dzieci i Młodzieży, 29 sierpnia,
  • na panelu “Priorytety w psychiatrii i neurologii” podczas 12. Kongresu “Szczyt Zdrowie”,
  • na panelu: “(Nie)zdrowy jak medyk” podczas IX Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

 

Prowadziła też debaty, m.in.:

  •  “Zdrowie psychiczne młodych” podczas III Konferencji “Pacjentocentryzm”.,
  • “Psychiatria” podczas Kongresu Rzeczników Zdrowia.

 

Cudowne laury…

 

Chociaż nie pracujemy dla nagród, ogromnie cieszymy się, że nasze wysiłki i działania są zauważone.

W sierpniu Urszula Szybowicz, Prezes Fundacji Nie Widać Po Mnie odebrała nagrodę za działalność na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży przyznaną przez Medexpress. Statuetka wręczona została podczas II Kongresu Zdrowia Dzieci i Młodzieży, 29 sierpnia 2024.



„To dla nas ogromny zaszczyt, wdzięczność i ukoronowanie dotychczasowej pracy całego zespołu. Nasze wysiłki w kierunku zmiany postrzegania zdrowia psychicznego i przełamania tabu zaburzeń psychicznych wśród dzieci i młodzieży przynoszą efekty i to zostało zauważone. Czuję się niezmiernie wzruszona, a imieniu swoim, Fundacji i wszystkich członków zespołu mówię: Dziękuję” (Urszula Szybowicz).

Za pracę, jaką wykonuje w Fundacji Nie Widać Po Mnie, Urszula Szybowicz została doceniona przez całe grono psychiatryczne. W tym roku otrzymała “Złotą Synapsę” jako przyjaciel psychiatrii. To największe wyróżnienie w środowisku. 

Gratulujemy!!!

Uwierzycie, jeśli powiemy, że to dopiero początek? Że dopiero się rozkręcamy? Że mamy jeszcze głowę pełną idei, marzeń i planów?

Ale to prawda…. I z pełnym entuzjazmem wkraczamy w Nowy Rok. 

Skip to content