Najczęstsze pytania rodziców dzieci z chorobą nowotworową – odpowiedzi ekspertki
W tym odcinku podcastu „Uszczypnięci przez raka” ponownie gościmy dr n. med. Agnieszkę Wziątek, specjalistkę pediatrii, hematologii, onkologii dziecięcej i psychoonkologii, która odpowiada na najczęstsze pytania zadawane przez rodziców dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Rozmawiamy o kluczowych kwestiach, które mogą budzić u rodziców niepokój i wymagają wyjaśnienia, to m.in.:
- Dlaczego moje dziecko zachorowało na nowotwór?
- Czy rodzeństwo może być zagrożone i u niego również może pojawić się choroba?
- Czy mogliśmy jako rodzice zapobiec tej chorobie?
- Czy moje dziecko będzie mogło chodzić do szkoły i spotykać się z rówieśnikami?
- Jak leczenie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne dziecka?
- Czy rodzice mogą być obecni z dzieckiem na oddziale onkologicznym?
Dr n. med. Agnieszka Wziątek dzieli się wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na trudne pytania i rozwiewając wiele wątpliwości, z którymi mogą mierzyć się rodzice. Wskazuje, jak wygląda codzienne życie dziecka podczas leczenia oraz jak choroba może wpłynąć na jego relacje społeczne, edukację i przyszłość. Ten odcinek to nieoceniona pomoc dla rodziców, którzy szukają wsparcia i rzetelnych informacji w obliczu trudnej diagnozy.
🎧 Wysłuchaj odcinka, aby znaleźć odpowiedzi na pytania, które mogą pomóc ci lepiej zrozumieć sytuację i wesprzeć swoje dziecko.
Soptify:
Youtube:
Podcast prowadzi Marta Homa, specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog, psychoonkolog
Materiał przygotowany został w ramach programu „Uszczypnięci przez raka”. Wsparcie psychologiczne dla rodzin w zmaganiu się z chorobą nowotworową dziecka lub nastolatka na każdym etapie chorowania
Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.