Skip to main content

Już 10 listopada w Dubaju rozdanie nagród przez Intereational Hospital Federation. Fundacja Nie Widać Po Mnie i projekt W(y)SPA Wsparcie dla Medyka znalazła się w grupie finalistów International Hospital Federation Awards 2022. Walczymy o podium!

Projekt W(y)SPA został doceniony przez międzynarodowy zespół ekspertów za innowacyjny koncept wsparcia pracowników służby zdrowia.

Od wieków wiemy, że zawód medyka to bardzo ważna rola społeczna. W obecnych czasach panoszących się chorób cywilizacyjnych, pandemii, różnie funkcjonującego systemu opieki zdrowotnej, zobaczyliśmy jeszcze dobitniej jak zawód medyczny jest ważny. Ale przede wszystkim zobaczyliśmy w lekarzu, pielęgniarce czy innym pracowniku opieki zdrowotnej Człowieka. Z jego emocjami, zmęczeniem, frustracją, przepracowaniem, zwątpieniami, ambicjami i marzeniami. Człowieka, który też może popadać w stany depresyjne, lękowe, być zestresowany i wypalony zawodowo.

Nagroda przyznawana jest między innymi dla instytucji współpracujących ze szpitalami, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w zapewnianiu dobrego samopoczucia i zrównoważonego rozwoju pracowników służby zdrowia poprzez innowacyjne projekty lub inicjatywy.

Projekt W(y)SPA spodobał się na świecie!

Samo wyróżnienie i zakwalifikowanie się do grupy finalistów International Hospital Federation Awards 2022 jest już dla nas ogromną radością i satysfakcją. Ale największą satysfakcją jest to, że ze wsparcia, które oferujemy korzysta coraz więcej osób.

W końcu, w środowisku medycznym zaczynamy rozmawiać o problemach zdrowia psychicznego jego pracowników. Jest to oczywiście proces, ale przełamaliśmy tabu. Nie jest już nietaktem rozmawianie, o depresji, czy wypaleniu lekarza czy pielęgniarki. Szukanie pomocy i wsparcia psychologicznego przez personel medyczny staje się tak samo naturalne jak wparcie w leczeniu innych chorób, które widać.

Do naszej bazy wpływa coraz więcej ankiet, gdzie pracownicy służby zdrowia dzielą się swoimi problemami z zakresu zdrowia psychicznego. Coraz więcej osób korzysta z narzędzi, które przygotowaliśmy w ramach naszej platformy: konsultacji ze specjalistami konsultacje ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego za pośrednictwem videokonsultacji, konsultacji telefonicznych i czatu, grupy wsparcia, także szkoleń i webinarów, których tematyka dotyczy przede wszystkim wzmacniania zasobów, promocji zdrowia psychicznego i rozwoju kompetencji zawodowych.

Wstrzymaliśmy oddech i czekamy!

10 listopada rozdanie nagród! Kategoria, w której jesteśmy finalistami to kategoria nowa. Nagrody mogą otrzymać  szpitale członkowskie  i instytucje współpracujące, które wykazały się wybitnymi osiągnięciami w zapewnianiu dobrego samopoczucia i zrównoważonego rozwoju pracowników służby zdrowia poprzez innowacyjne projekty lub inicjatywy. Spełniliśmy wszystkie kryteria, które postawiono, aby dostać się do grupy Finalistów. Teraz z niecierpliwością czekamy na ostateczny werdykt i nieskromnie powiemy nagrodę. Trzymajcie kciuki! 10 listopada damy znać, co i jak!

Skip to content