Skip to main content

Dzień Kobiet to święto, które posiada ponad stuletnią historię. Wiele się przez ten czas zmieniło w kobiecym świecie. Kobiety w Polsce coraz częściej stawiają na aktywność zawodową. Ale czy czują się spełnione i traktowane na równi z mężczyznami? Czy do pełnego sukcesu jeszcze daleko? Jaka jest współczesna Polka? Przed jakimi wyzwaniami stoi? Na te i inne pytania odpowiemy 8 marca 2023 r. podczas drugiej edycji Konferencji Polka XXI wieku.

Polki XXI w. to z pewnością kobiety sukcesu na wielu frontach. Kobiety przedsiębiorcze, rodzinne i przywiązane do wolności. Ale jest wiele przemilczanych kwestii, codziennych problemów i realnych wyzwań, z którymi spotykają się kobiety.

8 marca będziemy rozmawiać, o tym co jest dla nas najważniejsze w rodzinie, pracy, zdrowiu, gospodarce czy ekologii. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czego kobiety oczekują od edukacji, kultury czy postępu technologicznego. Wsłuchamy się w głos nie tylko tych, które na co dzień aktywnie zabierają głos w debacie publicznej, ale także kobiet, które ze względu na miejsce zamieszkania, czy życiowe role, nie zawsze mają okazję przedstawić swoją perspektywę. Konferencja będzie też okazją do prezentacji badań naukowych dotyczących przedsiębiorczości w Polsce i wybranych krajach europejskich.

To pierwsze wydarzenie, w którym wezmą udział topowe managerki, aktywistki społeczne, ekspertki i eksperci, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, którzy w tym wyjątkowym dniu spotkają się, by podjąć wspólnie debatę o najważniejszych dla kobiet kwestiach.

Polka XXI w. to konferencja o kobietach i dla kobiet, której organizatorem jest Fundacja Projekt PL. Na wydarzenie zapraszamy kobiety reprezentujące różne środowiska i zawody, pochodzące zarówno z dużych ośrodków miejskich, jak i z małych miast oraz wsi, w różnym wieku, panie aktywne zawodowo, a także studentki. Do udziału w konferencji zachęcamy również mężczyzn.

Kulminacyjnym punktem spotkania będzie Gala POLKA XXI wieku, podczas której uhonorowane zostaną inspirujące Polki, które swoją działalnością i osiągnięciami w 2022 roku zmieniły naszą rzeczywistość na lepsze. Nagrodzone zostaną w ramach siedmiu kategorii: Przedsiębiorczość, Samorząd, Edukacja, Zdrowie, Działalność Społeczna, Innowacje i Nowe Technologie oraz Kultura. Laureatki wybierze Kapituła Konkursowa złożona z przedstawicieli organizacji ze świata biznesu, nauki, samorządu i sektora samorządowego i trzeciego sektora: GPW, ABSL, Polska Federacja Szpitali, PFR, CRIDO, FRSE, Narodowy Instytut Wolności, Fundacja Pozytywna Uwaga, Instytut Spraw Cyfrowych, Koalicja Na Rzecz Polskich Innowacji, Związek Dużych Rodzin Trzy Plus.

Fundację Nie Widać Po Mnie będzie na konferencji reprezentować Urszula Szybowicz, która weźmie udział w panu dyskusyjnym dotyczącym zdrowia.

W kapitule konkursowej POLKA XXIwieku zasiada także Pani prof.Ewa Mojs, Przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji Nie Widać Po Mnie oraz ubiegłoroczną finalistka Plebiscytu.

Równocześnie zachęcamy do bezpłatnego udziału w Konferencji Polka XXI w. Rejestracja na stronie:https://polka21.konfeo.com/.

Skip to content