Skip to main content

 

Fundacja Nie Widać Po Mnie w grupie finalistów International Hospital Federation Awards 2022

Z wielką radością chcemy poinformować, iż wiodący projekt Fundacji –  W(y)SPA Wsparcie dla Medyka został doceniony przez kapitułę konkursu. W(y)SPA to absolutnie innowacyjny koncept na skalę światową, który w swoich założeniach buduje bezpieczne rozwiązania dla wsparcia psychicznego i rozwoju zawodowego pracowników medycznych. Zaprojektowana platforma umożliwia konsultacje ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego za pośrednictwem videokonsultacji, konsultacji telefonicznych i czatu. Dodatkowo daje także dostęp do grupy wsparcia, a także szkoleń i webinarów, których tematyka dotyczy przede wszystkim wzmacniania zasobów, promocji zdrowia psychicznego i rozwoju kompetencji zawodowych.

To dla nas wielkie wyróżnienie, ale także informacja zwrotna o istotności projektu. Jako Fundacja, dbanie o dobrostan psychiczny medyków uważamy za kluczowy. Widzieliśmy ogromną potrzebę stworzenia narzędzi do wsparcia i rozwoju, słysząc i dostrzegając zmęczenie i przeciążenie pracowników medycznych, szczególnie w czasie pandemii COVID 19. Projekt od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. – komentuje Urszula Szybowicz, Prezes Fundacji Nie Widać Po Mnie

 Kategoria, w której Fundacja Nie Widać Po Mnie została doceniona to nowa kategoria nagród dla członków International Hospital Federation, ich szpitali członkowskich i instytucji współpracujących, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w zapewnianiu dobrego samopoczucia i zrównoważonego rozwoju pracowników służby zdrowia poprzez innowacyjne projekty lub inicjatywy.

Projekty musiały spełnić między innymi takie kryteria:

  • Przyjmowanie aktywnej, kreatywnej i innowacyjnej roli w zatrzymywaniu personelu;
  • Techniki i strategie zapewniające wysoki poziom zaangażowania i satysfakcji z pracy pracowników służby zdrowia;
  • Wyjątkowe uznanie i wsparcie dla osób znajdujących się pod bezpośrednią opieką nad pacjentem;
  • Mierzyć i skalować interwencje wspierające dobrostan i zwalczające wypalenie zawodowe;
  • Prowadzenie programów promujących zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników służby zdrowia.

Ogłoszenie wyników #IHFAwards i gala wręczenia nagród odbędzie się podczas 45 kongresu Światowej Federacji Szpitali 10.listopada w Dubaju.

Skip to content